Trvala od 1. mája do konca októbra, hlavnú sezónu ohraničili termínom od 15. mája do 15. septembra.
V jaskyni onedlho začnú vymieňať kovové elektrické rozvádzače za plastové. Dokončia tak rekonštrukciu elektrického vedenia, ktoré začali pred tohtoročnou sezónou, uviedol pre TASR vedúci úseku prevádzky Správy slovenských jaskýň so sídlom v Liptovskom Mikuláši Dušan Lazišťan. Odstránia aj machy a riasy, ktoré sa rozšírili pri osvetľovacích telesách. Do začiatku budúcej sezóny chcú vybudovať nový vstupný areál, čo si vyžiada približne dva milióny korún. Zatiaľ spracovali štúdiu a pripravujú realizačný projekt.
Už tri sezóny sa vstupné do tejto jaskyne, jednej z najkrajších na Slovensku, nemenilo a za 80-minútovú prehliadku dospelý návštevník zaplatil 80 korún, deti od štyroch do 15 rokov 30 korún. Od štátnej cesty k nej vedie takmer pol druha kilometra dlhý prístupový chodník. Výškový rozdiel od jeho začiatku po vchod do jaskyne je 260 metrov a prístup je považovaný za najťažší k jaskyniam sprístupneným na Slovensku.
Jaskyňu nachádzajúcu sa na juhovýchodnom svahu Kostelica v pohorí Kremnických vrchov objavil v roku 1932 ani nie 18-ročný rodák z Rožňavy Michal Bacúrik, ktorý sa presťahoval do Dolného Harmanca. Pre verejnosť ju sprístupnili v roku 1950. Podzemné priestory sú vytvorené v druhových vápencoch stredného triastu.
Celková dĺžka preskúmaných priestorov je približne 2 700 metrov, sprístupnených je 720. Keďže pri prehliadke jednotlivých častí návštevníci prechádzajú po niektorých miestach dvakrát, celková prehliadková trasa sa predĺžila na 1 020 metrov. Pri chodníku, ktorý k nej vedie, sa nachádza viacero vzácnych ihličnatých stromov - límb, ktorých predchodcovia podľa slov odborníkov rástli v tejto lokalite už v období treťohôr a na Slovensku prežili len na málo miestach.