Všetky sú otvorené a ako povedal náčelník oblastného strediska Horskej záchrannej služby Peter Bulej, prístupných je aj sedem tiesňav.
"Po zimnej sezóne sme skontrolovali stav chodníkov a zabezpečovacích pomôcok. Zistené nedostatky sme nahlásili majiteľom zariadení a postupne ich odstraňujú," konštatoval náčelník. Slovenský raj má podľa neho isté špecifiká. Turisti využívajú lávky a ďalšie zabezpečovacie zariadenia. V ostatných rokoch v národnom parku nezaznamenali úraz, ktorý by bol zapríčinený zlým stavom technických pomôcok. Na otázku o najčastejších "prehreškoch" návštevníkov Bulej odpovedal, že tiesňavy v Slovenskom raji sú jednosmerné. Niektorí turisti však "jednosmerky v raji" nerešpektujú. Neuvedomujú si, že ohrozujú nielen seba, ale i ďalších turistov.
Počas minuloročnej letnej sezóny Horská záchranná služba v oblasti Slovenský raj zaznamenala asi 50 zásahov. Najviac ich bolo v Prielome Hornádu a v Suchej Belej. Vlaňajšok sa zaobišiel bez smrteľných úrazov, ale už začiatkom tohtoročného januára prišiel v Prielome Hornádu o život turista zo Spiša.
O bezpečnosť návštevníkov Slovenského raja sa starajú profesionálni i dobrovoľní členovia Horskej záchrannej služby. Bulej informoval, že od 1. júna bude na Čingove nepretržitá 24-hodinová služba. Počas týždňa sa o bezpečnosť turistov stará pätica profesionálnych záchranárov a cez víkend pomáhajú aj dobrovoľníci, ktorých je približne štvrťstovka.