V súčasnosti sa pracuje na statických plánoch, komplexný plán rekonštrukcie by mal byť hotový do konca roka. S realizáciou investičného projektu by sa mohlo začať najskôr v roku 2005.
Historická pamiatka v Egeri evidentne "trpí" v dôsledku značného ruchu v okolí, výfukové plyny majú jednoznačne negatívny vplyv na kamennú konštrukciu veže z druhej polovice 17. storočia. S odklonením cestnej dopravy sa však neráta, pretože v centre mesta to jednoducho nie je možné.
Objektu však neprospieva ani turistický ruch. Príslušné miesta sa obrátili na prevádzkovateľa minaretu, aby umožnil vstup na okrúhlu terasu pamiatky súčasne maximálne šiestim turistom a aby v prípade silného vetra minaret uzavrel pre verejnosť.
Minaret Kethöda, ktorý je jedným z pozostatkov 91-ročnej tureckej okupácie Egeru, patrí do trojice podobných stavieb na území dnešného Maďarska. Ďalšie, menej zachované, stoja v Érde a Pécsi.
Stavba, z ktorej sa v roku 1997 ozval po 350-ročnej prestávke hlas muezína zvolávajúceho k modlitbe, je najsevernejšie ležiacim objektom pripomínajúcim tureckú expanziu na starom kontinente. Výška minaretu, na ktorého vrchole umiestnili popri polmesiaci aj kríž, je 40 metrov.
Objekt prešiel už v uplynulých storočiach viacerými rekonštrukciami, ostatný raz v 60. rokoch XX. storočia. V nasledujúcom desaťročí potom minaret stabilizovali a upravili jeho interiér. (tasr)