vala, že už v marci by sa mal na rokovanie vlády dostať návrh na zmenu vízového režimu so Srbskom a Čiernou Horou, ako aj s Ukrajinou. Občania týchto krajín by mali dostať víza na dlhšie obdobie, viac vstupov a bezplatne. Podobný režim voči občanom Srbska a Čiernej Hory už zaviedlo Maďarsko.
K najnovšej situácii v Srbsku, kde sa pripravuje vytvorenie vlády za podpory miloševičových socialistov Schuster uviedol, že nie je rozhodujúce, kto vládu podporuje, ale aké budú jej kroky. Poukázal pritom na situáciu na Slovensku v roku 1998, keď bolo ťažké predpokladať, že sa v roku 2004 staneme členmi NATO a Európskej únie. Vyslovil zároveň podporu integračným snahám Srbska a Čiernej Hory. Marovič očakáva od Slovenska, že po vstupe do NATO a EÚ bude v týchto inštitúciách vysvetľovať situáciu v Srbsku a Čiernej Hore, čím im pomôže v integrácii.
Marovič tiež poukázal na aktívnu účasť slovenskej menšiny v jeho krajine na demokratických zmenách. Aj keď slovenská menšina nemá vlastnú politickú stranu, v značnej miere sa podľa neho na zmenách podieľala.
Obaja prezidenti vyslovili nespokojnosť s doterajšou úrovňou hospodárskych vzťahov. „Obchodná výmena vo výške 119 miliónov dolárov neuspokojuje,“ uviedol Schuster. Srbsko a Čierna Hora už pripravili konkrétne projekty, ktoré by mohla podporiť slovenská Eximbanka. O tom na osobitných stretnutiach rokujú podnikatelia oboch krajín.