K turistickým lákadlám v okolí Piešťan by mohla v budúcnosti pribudnúť Modrovská jaskyňa, ktorú objavil Ivan Demovič z jaskyniarskej skupiny Inovec.
On sám je v otázke sprístupnenia jaskyne pre verejnosť skeptický, aj keď pripúšťa, že jaskyňa je vďaka svojej polohe v pohorí Považský Inovec unikátom. Prezident občianskeho združenia Moravianska Venuša Jozef Petrgál chce pripraviť odborný seminár a rozbehnúť propagačné aktivity, ktorých cieľom by malo byť otvorenie jaskyne pre verejnosť. Štvorčlenná skupina amatérskych jaskyniarov pod vedením I. Demoviča už preskúmala viac ako šesťsto metrov chodieb, desať väčších siení a dva veľké dómy. Najväčším je Dažďový dóm, ktorý má pôdorys 20 krát 18 metrov a výšku 8 až 12 metrov.
Prieskum jaskyne je momentálne pozastavený. "Jednoducho to nemá kto robiť. Všetky ďalšie smery sú zavalené a naša štvorčlenná jaskyniarska skupina na to nestačí," vysvetľuje objaviteľ jaskyne a dodáva, že všetky náklady na spriechodnenie jaskyne si hradia z vlastných prostriedkov. Napriek nadšeniu ľudí z občianskeho združenia Moravianska Venuša Demovič upozorňuje, že sprístupniť pre verejnosť by sa dalo len asi sto metrov jaskyne. "Okrem toho mám pocit, že ľudia, ktorí už navštívili viaceré slovenské jaskyne, by boli trochu sklamaní. Výzdoba je tu pekná, farebná, ale nie taká bohatá ako v iných jaskyniach," myslí si jaskyniarsky nadšenec, ktorý sa svojmu koníčku venuje už dve desiatky rokov.
J. Petrgál je, naopak, presvedčený, že pre zahraničných návštevníkov piešťanských kúpeľov by mohla byť jaskyňa len pár kilometrov od Piešťan lákadlom. On výzdobu jaskyne porovnáva s Ochtinskou a za raritu považuje pizolity, jaskynné perly vo veľkosti hrachu. Zatiaľ je vchod do Modrovskej jaskyne pevne uzatvorený a zamaskovaný pred prípadnými neželanými návštevníkmi. Otvorený bude až vtedy, keď sa podarí nájsť investorov, ktorí by prieskum jaskyne a vytvorenie podmienok pre sprístupnenie podporili aj finančne.