Hannover 22. júla (TASR) - Osemdesiatšesťročný Nemec včera oznámil, že plánuje obísť zemeguľu na osemročnom vozidle volkswagen.
Hermann Kleefisch, ktorého cestu bude sponzorovať miestna pobočka spoločnosti Volkswagen, vyštartuje zo severonemeckého Hannoveru. Sám predpokladá, že jeho putovanie potrvá najviac osem mesiacov, vrátane času stráveného na mori, keď sa jeho automobil bude loďou presúvať z jedného kontinentu na druhý.
Nemecký cestovateľ plánuje cestovať cez východnú Európu, Rusko a Čínu, potom sa vydať smerom na juh do Indonézie a Austrálie a cez Tichý oceán do Južnej Ameriky, odkiaľ sa vráti do Európy.
"Nemám naponáhlo. Ak sa ocitnem na mieste, ktoré sa mi obzvlášť zapáči, jednoducho sa zastavím a chvíľu si to tam vychutnám," tvrdí Kleefisch.
Vážnou prekážkou by sa však preňho mohla stať Čína, kde nemajú povolenie riadiť motorové vozidlo osoby staršie ako 70 rokov. Tvrdí preto, že možno bude musieť túto krajinu obísť, aj keď, ako dodáva, práve Čína je jednou z krajín, po ktorých volá jeho srdce.
Dôchodca, ktorý v minulosti pracoval ako námorník v obchodnom loďstve, v minulom roku so svojím volkswagenom absolvoval 8000-kilometrovú cestu po Škandinávii.
3 sla ed