V Snine chcú skvalitniť letnú turistiku
Snina 10. apríla (TASR) - Rekonštrukcia rekreačnej oblasti Sninské rybníky je jednou z priorít vedenia mesta Snina v nadchádzajúcom období. Zámerom samosprávy je pripraviť rekreačnú zónu aj časti 21-tisícového mesta na letnú turistiku.
Skvalitniť služby by mal nový polyfunkčný objekt s bazénom. "Náklady v dvoch lokalitách - na Sninských rybníkoch s výstavbou letných kúpalísk a bazénov tak, aby vyhovovali dnešným hygienickým normám a štandardu a v lokalite bývalého, v súčasnosti nevyužívaného futbalového ihriska predstavujú okolo 150 miliónov korún," uviedol dnes pre TASR primátor mesta Štefan Milovčík. Dodal, že v spolupráci s obcou Zemplínske Hámre chcú začať aj s realizáciu prvej časti projektu Biele kamene, "tak, aby čo do najmenšej možnej miery sme poškodili prírodu, aby neboli pretrvávajúce problémy s ochrancami, ale aby došlo k vzájomnej zhode," doplnil Milovčík.
V Snine chcú v nadchádzajúcom období postaviť aj nový cintorín. Potreba vzniku nového pietneho miesta s nákladmi zhruba 20 miliónov korún úzko súvisí s výstavbou vodárenskej nádrže Starina, vďaka ktorej bolo v minulosti asanovaných sedem obcí. Väčšinu obyvateľov týchto obcí pohltilo mesto Snina.
utorok 10. 4. 2007 13:19 | Copyright © TASR 2007
© 2007 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.
Založiť diskusiu k článku

- 24h
- 3dni
- 7dní
Päť dôvodov, prečo treba ísť do San Francisca 105- Baťov kanál nadchne malých i veľkých 64
- Turisti opäť objavili Slovensko 53
- Vynovený hrad Beckov opäť otvoria 49
Neziderské jazero neuštve nikoho. Cestu okolo neho zvládnu všetci 47- Kláštor v Melku inšpiroval aj Umberta Eca 41
- V Londýne dokončili vyhliadkovú vežu ArcelorMittal Orbit 34
- Dubrovník očarí históriou aj nočným životom 27
- Dolné Rakúsko ponúka strmé Alpy aj malebné roviny 26
- Estónsko otvorilo najväčšie námorné múzeum v Pobaltí 20





















